Dom opieki Seniora Warszawa "Senior Med"

Zadzwoń 537 375 375


Dom seniora Senior Med - sposób na godną starość
Dom seniora Senior Med – sposób na godną starość

Starość w Polsce bywa trudna i samotna. Rozwiązaniem tego problemu może być dom seniora, w którym osoby starsze godnie przeżywają jesień życia. W państwowych i prywatnych ośrodkach opieki znajdą nie tylko wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, ale również wiele innych możliwości. Jakich? O tym w artykule. 

Starość i samotność. Czy tak musi być?  

Badania pokazują, że osoby starsze w Polsce borykają się z wieloma problemami. Jednym z nich jest samotność. Często dochodzi do sytuacji, że rodzina mieszka daleko i nie ma możliwości bliskiego kontaktu. Trudno w takim przypadku mówić o pomocy rodzicowi w codziennych czynnościach. Jeśli do tego dodamy problemy z przemieszczaniem się seniora może to oznaczać rezygnację z życia społecznego. Czy zatem osoby w takiej sytuacji skazane są na samotność w czterech ścianach? Odpowiedzią na to wyzwanie XXI wieku jest dom seniora. Tu osoba starsza dostanie nie tylko opiekę i wsparcie, ale będzie także aktywna społecznie wśród rówieśników.

Dom seniora Senior Med sposób na godną starość
Dom seniora Senior Med sposób na godną starość

Starość też radość

Ludzie starsi i schorowani mają w sobie ogromny potencjał, który można odpowiednimi metodami wydobyć. Jeśli zapewni się im do tego warunki, mogą czerpać z życia pełnymi garściami! Nie jest to zadanie łatwe, ale konieczne do pogodzenia się z procesem starzenia. Dzieje się tak np. na warsztatach terapii zajęciowej w domu opieki. Podczas zajęć seniorzy przekonują się, że starość to czas, kiedy mogą skupić się na sobie. Podejmowanie aktywności pozwala im cieszyć się życiem. Nie bez znaczenia jest również kontakt z drugim człowiekiem. Wiele osób starszych w domu opieki poznaje ludzi z podobnym bagażem doświadczeń. Bliskość rówieśników ma niebagatelny wpływ na dobrostan seniora.

Dom seniora – nie tylko opieka

Często mówi się, że w domu seniora osoby starsze mają zapewnioną opiekę i bezpieczeństwo. To stanowczo za mało! W tego typu placówkach całościowo patrzy się na potrzeby podopiecznych. Zaspokojenie podstawowych potrzeb to priorytet, ale ośrodki tak przygotowują swoją ofertę, aby senior spędzał wolny czas aktywnie. Przykładem tego może być Dom Opieki Senior Med oferujący zajęcia rekreacyjne, spotkania grupowe, terapię zajęciową i różne atrakcje.

Prywatny dom opieki Senior Med to miejsce stworzone z myślą o jak najlepszej jakości życia osób starszych. Oprócz całodobowej opieki daje możliwość aktywności i rozwoju. Senior może tu kontynuować swoje hobby lub też nauczyć się czegoś nowego. Codzienne odbywają się bloki zajęć rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych, masaży leczniczych, terapii zajęciowej i dogoterapii. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Prawa seniora w domu opieki dla osób starszych

Wszystkie usługi w placówce Senior Med realizowane są z poszanowaniem praw ludzi starszych. Są one zawsze poważnie traktowane i przestrzegane. Osoby starsze mają prawo do bezpiecznego, godnego życia w domu seniora. Oznacza to, że każdy decyduje o zajęciach, którym chce poświęcać czas. Może też kontynuować praktykę religijną oraz przyjmować odwiedziny rodziny i bliskich.

Dom seniora Senior Med sposób na godną starość
Dom seniora Senior Med sposób na godną starość

Prywatny Dom Opieki Senior Med dokłada wszelkich starań, aby starość była przeżywana godnie, a bliscy mieli pewność że senior jest w dobrych rękach. Pensjonariusze mają do dyspozycji pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe. Każdy z nich z łazienką, która zapewnia poczucie intymności. Możliwa jest także opieka poszpitalna i nad chorym w stanie ciężkim. 

Osoby starsze w ośrodku doświadczają poczucia bezpieczeństwa, bliskości, ale i samostanowienia, jakiego dotychczas nie mieli. Jest to zatem najlepszy wybór dla osób, które nie chcą być samotne i wolą starzeć się w otoczeniu rówieśników.