Dom opieki Seniora Warszawa "Senior Med"

Zadzwoń 537 375 375

Jak wybrać dom opieki dla seniora. Opieka długoterminowa w Senior Med
Jak wybrać dom opieki dla seniora. Opieka długoterminowa w Senior Med

Wybór domu opieki dla seniora zwykle jest decyzją bardzo trudną. Każdy opiekun chce mieć pewność, że placówka da mu gwarancję bezpieczeństwa bliskiej osoby i najlepsze warunki opieki długoterminowej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przeglądając oferty i jak wybrać dom seniora. 

Opieka długoterminowa – to warto wiedzieć

Zapewnienie osobie starszej godnej „jesieni życia” to zadanie najbliższych, zwykle dzieci seniora. Jednak postępująca choroba niesie za sobą trudności w opiece i duże obciążenie dla całej rodziny. Kiedy bliscy nie są w stanie sprostać opiece nad osobą starszą, rozważają powierzenie jej placówce opiekuńczej. To naturalne, że pojawiają się wówczas wątpliwości i rozterki, a czasem nawet i wyrzuty sumienia. Trzeba jednak wiedzieć, że opieka długoterminowa w prywatnym domu opieki jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo i komfort seniorowi – w wielu przypadkach – lepiej niż rodzina.

Wszystko za sprawą infrastruktury i kadry, która ma doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Zarówno personel medyczny, jak i opiekunki, doskonale znają ich potrzeby, wiedzą jak postępować przy danym schorzeniu. Potrafią także radzić sobie z trudnymi sytuacjami, takimi jak np. agresja. W placówkach opieki długoterminowej pracują terapeuci zajęciowi potrafiący ciekawie zorganizować czas wolny osobom starszym i aktywizować je. Ich wsparcie pomaga na długo zachować nie tylko najważniejsze sprawności, ale i radość życia.

Opieka długoterminowa to również dostęp do odpowiednich usług medycznych, leczenia i rehabilitacji. Dzięki temu można na bieżąco monitorować stan zdrowia osoby starszej i szybko reagować na zaostrzenie choroby. Profesjonalne wsparcie zapewnia lepsze funkcjonowanie seniora oraz godne przeżywanie starości.

Jak wybrać dom opieki dla seniora. Opieka długoterminowa w Senior Med
Jak wybrać dom opieki dla seniora. Opieka długoterminowa w Senior Med

Jak wybrać dom opieki dla seniora? Praktyczne wskazówki

Opiekunowie wielokrotnie pytają, na co zwrócić uwagę przy wyborze domu opieki. Tak ważna decyzja nie może przecież być podjęta pochopnie lub jedynie na podstawie kryteriów finansowych. Przy zapoznawaniu się z ofertą placówek opieki długoterminowej warto mieć przed sobą najważniejsze wytyczne.

Legalność opieki w domu seniora

Najważniejsze, aby placówka opieki długoterminowej działała zgodnie z prawem. Łatwo to sprawdzić. Nasz Dom Opieki Senior Med podlega kontroli Wojewody Mazowieckiego na podstawie Wpisu do Rejestru pod numerem 189. To oznacza, że są tu przestrzegane rygorystyczne przepisy dotyczące standardów opieki, co przekłada się na wysoką jakość usług pielęgniarsko-opiekuńczych. Oddając pod opiekę seniora, możesz być o niego spokojny.

Standardy jakości placówki opieki długoterminowej 

Zamiast przeglądać oferty, warto osobiście udać się do domu opieki. Podczas rozmowy z menadżerem lub kierownikiem ośrodka można poprosić o prezentację placówki. Taki ogląd zwykle pomaga rozwiać wątpliwości i sprawdzić, czy pokoje są odpowiednio przygotowane do przyjęcia osób starszych z różnego typu problemami zdrowotnymi. Wizyta będzie też okazją do zobaczenia standardów higienicznych oraz rozmów na nurtujące Cię kwestie. Dużym atutem są certyfikaty potwierdzające jakość usług. W Senior Med jest wdrożona Norma Zarządzania Jakością w Domach Opieki.  Najwięcej o standardzie opieki mówi jednak pozytywna opinia o placówce, bo najlepiej świadczą o niej inni ludzie korzystający z usług ośrodka. Zobacz, co jeszcze wyróżnia nasz dom opieki na tle innych.

Jak wybrać dom opieki dla seniora. Opieka długoterminowa w Senior Med
Jak wybrać dom opieki dla seniora. Opieka długoterminowa w Senior Med

Lokalizacja domu opieki

Częstym kryterium wyboru placówki opieki długoterminowej jest odległość od domu bliskiej rodziny. To naturalne, że im bliżej miejsca zamieszkania, tym częściej domownicy będą mogli odwiedzać seniora. Osoba starsza również może odczuwać mniej stresu, gdy będzie wiedziała, że bliscy mieszkają niedaleko. To z pewnością pomoże łatwiej przejść proces adaptacji i pozwoli zaaklimatyzować się w nowym miejscu. 

Doświadczenie personelu w domu seniora

Nie bój się pytać, jakim personelem dysponuje dana placówka. Długoletnie funkcjonowanie ośrodka często idzie w parze z bogatym doświadczeniem kadry zarządzającej domem opieki i jego pracowników. To niesie za sobą wiele korzyści. Profesjonalizm, empatia i wysoka kultura osobista również realnie przekładają się na jakość życia osób starszych. Nie bez znaczenia jest także współpraca z pobliskim szpitalem będąca pomocą w przypadku pogorszenia zdrowia.

Koszty opieki 

Wiele osób przy wyborze domu opieki kieruje się głównie zasobnością portfela. Oczywiście, finanse są w tym przypadku bardzo ważne, ale jeśli nie masz zaufania zbudowanego na bazie powyższych punktów, możesz wpaść w pułapkę. Prywatne domy opieki często podają w ofercie kwotę bazową, a za wiele usług naliczają dodatkową opłatę. Nie sugeruj się zatem cennikiem podanym na stronie internetowej lub przesłanym mailowo, ale udaj się do placówki i porozmawiaj o konkretach.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z kierownictwem Domu Opieki Senior Med. Odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące opieki długoterminowej.