Dom opieki Seniora Warszawa "Senior Med"

Zadzwoń 537 375 375

Opieka krótkoterminowa dla seniora w Domu Opieki Senior Med

Opiekunowie osób starszych czasem potrzebują pomocy w sprawowaniu opieki. Kiedy najbliższa rodzina nie może zapewnić wsparcia, rozwiązaniem jest opieka krótkoterminowa dla seniora. Kto może z niej skorzystać i jak wygląda ona w praktyce? O tym w artykule.

Czym jest opieka krótkoterminowa w domu opieki?

Różnego rodzaju sytuacje życiowe sprawiają, że opiekunowie nie zawsze mogą sprawować bezpośrednią opiekę nad seniorem. Nagły wyjazd, własne problemy zdrowotne lub inne, nieprzewidziane zdarzenia losowe to sytuacje kryzysowe dla całej rodziny. Ważne, by opiekun wówczas wiedział, że nie jest pozostawiony sam sobie z problemem, który go przerasta. Wsparcie w takiej sytuacji zapewnia dom opieki, świadcząc tzw. opiekę krótkoterminową dla seniora. Tego typu usługa prowadzona w placówce zapewni osobie starszej komfort i bezpieczeństwo. Podczas pobytu otrzyma ona wyżywienie i zakwaterowanie, a całodobowo czuwać nad nią będzie zespół pielęgniarsko-opiekuńczy. Senior zostanie także zaangażowany w zajęcia aktywizacyjne i terapeutyczne realizowane w placówce. Prywatny dom opieki zapewni mu również stały kontakt z rówieśnikami i uczestnictwo w życiu społecznym.

Kto i kiedy może skorzystać z opieki krótkoterminowej dla osób starszych?

Opieka krótkoterminowa w domu seniora jest nieocenionym wsparciem w sytuacjach nagłych i nieprzewidzianych. Zdarza się, że po powrocie ze szpitala rodzina potrzebuje czasu, by się przygotować do przyjęcia seniora (np. zrobić remont). Może również być tak, że opiekun sam zachoruje albo po prostu potrzebuje krótkiego wytchnienia od codziennych obowiązków. W takim przypadku wybranie usług placówki opiekuńczej nie jest niczym złym. Aby móc się opiekować drugą osobą, samemu przecież trzeba być w dobrej formie, bo zły stan fizyczny i psychiczny opiekuna może przełożyć się na jakość opieki. Wiedząc, że placówka zapewnia niezbędne czynności pielęgnacyjne i monitoruje stan zdrowia, opiekun jest spokojny. Pobyt w domu seniora to wówczas korzystne rozwiązanie dla obu stron.

Opieka krótkoterminowa na przykładzie Domu Opieki Senior Med

W Domu Opieki Senior Med możliwy jest pobyt krótkoterminowy. Placówka już od wielu lat oferuje pomoc w różnych sytuacjach, zapewniając osobom starszym najlepszą jakość usług opiekuńczych. W ofercie domu seniora jest wszystko, co zapewni godne warunki pobytu i bezpieczeństwo. Z myślą o osobach starszych wyposażono ośrodek w profesjonalne czteropozycyjne łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, a przy każdym pokoju znajduje się łazienka. Podczas pobytu senior jest pod nadzorem pielęgniarki i ma zapewnione regularne wizyty lekarskie. Może też uczestniczyć w ciekawych zajęciach aktywizacyjnych. A dla osób po powrocie ze szpitala przygotowano pokoje intensywnej opieki bezpośrednio połączone z pokojem stacjonującej pielęgniarki. Wszystko po to, by senior miał jak najlepszą opiekę, a opiekun był pewny, że oddał bliską osobę w dobre ręce.

Jeśli masz pytanie o ofertę Domu Opieki Senior Med, pytaj śmiało!

Tel: 537 375 375